Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: Gość » 04 sie 2012, 17:42

Witam,

Chciałbym wam przedstawić mój program do nauki angielskiego.

Przygotowywałem się do egzaminu CAE i dużo czytałem, wiadomo czytanie niesamowicie rozwija język. Ale czegoś mi brakowało, nie znałem słówka to musiałem otwierać słownik. Notować słowa które nie znam. A, że jestem informatykiem to postanowiłem napisać sobie program wspomagający moją pracę i tak o to powstał Readinx.

System jest dostępny pod adresem: readinx.pl
Przykład działania np dla wikipedi tutaj: readinx.pl/page?url=http://en.wikipedia.org

Zasada jest bardzo prosta, błyskawiczne tłumaczenie, lektor, zapamiętywanie i powtórki słów które klikamy.

Takie połączenie google translatora z programem do nauki słownictwa.
Gość
 


Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: Gość » 04 sie 2012, 17:44

Ups poprawny adres dla wikipedi jest:

readinx.pl/page?url=http://en.wikipedia.org
Gość
 

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: KamilKuczynski » 05 sie 2012, 18:58

Można tak szybko prosić czym to się różni od Profesora Henrego?
Zastanawia mnie jeszcze jak to ułatwia czytanie?
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: Gość » 06 sie 2012, 9:13

O ile wiem Profesor Henry to po prostu jeden(chyba jeden ten z lepszych) z programów do nauki słówek z zestawów.

Czyli chcemy się nauczyć języka, to po kolei jedziemy zestawami i uczymy się słówek. Np sport - mamy zestawy słów i się uczymy i powtarzamy.

Ogólnie sposób średni, bo za rok naprawdę dużo mniej tych słówek będziemy pamiętać.
Ale na pewno to lepsze niż nic nie robienie.

Readinx to zupełnie inna filozofia nauki. Tutaj chcąc się nauczyć słownictwa np ze sportu, po prostu czytamy rzeczywiste artykuły o sporcie. Nie znamy słówka to klikamy, system podaje tłumaczenie i dodaje to słowo do naszej bazy i w kolejnych dniach przygotowuje powtórki.
Oprócz czytania stron internetowych można dodawać e-booki w formacie pdf i też je sobie czytać.

Ocenę która metoda nauki jest lepsza pozostawiam do oceny.

Dodam tylko, że w Readinx:

1) Nikt nie narzuca z góry ustalonej bazy słówek, możesz sobie stworzyć nieograniczoną bazę, czytasz ile chcesz i co chcesz. System nieznane słowa zapamiętuje, możesz zrobić z nimi co chcesz, usunąć, powtarzać.
2) Czytając cały tekst, łapiemy kontekst, lepiej zapamiętamy to słówko na przyszłość, niż tylko nauka z zestawu.
3) Lepiej się uczymy poprzez naukę tego co nas interesuję. W Readinx sami wybieramy sobie artykuł do przeczytania.
4) Czytanie to naturalne działanie dla człowieka, w przeciwieństwie do nauki z zestawu.
5) Każdy nauczyciel potwierdzi Ci, jak dobry wpływ na rozwój zdolności językowych ma czytanie.

Było trochę dłużej niż szybko :-)
Gość
 

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: Hanso » 21 lip 2014, 13:29

No ja od siebie mogę bardzo polecić taki system http://hepika.pl/szybka-i-skuteczna-nauka-jezyka-obcego - mnie to pomogło szybko ogarnąć angielski i niemiecki
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: leszekdudek » 13 lis 2014, 9:04

ten system readinx nie jest zły, rzeczywiście czasem jak cos czytam to musze włączyć translatora jak nie znam słówka, więc jest to oszczędność czasu..
Jednak po zapoznaniu się z ofertą i cennikiem na razie sobie odpuszcze, lub poszukam tańszego zamiennika, 137 zł to jednak troche dużo
leszekdudek
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2014, 8:42

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: Niestrzu » 17 maja 2016, 7:41

Kiedyś korzystałem z tego narzędzia, teraz zastąpiłem je innym, płatnym. :) ale dobrze, że są takie aplikacje, które pomagają w nauce.
Niestrzu
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2016, 7:37

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: artmuz4211 » 13 gru 2016, 14:24

Dzięki za przydatne informacje! Pomogłem twojej rady!
artmuz4211
newbie
 
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2016, 13:06

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: xaawerry2 » 14 gru 2016, 10:45

Super sprawa. Muszę bardziej się temu przyjrzeć, ale już mi się podoba.
xaawerry2
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2016, 17:43

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: mordenar » 14 gru 2016, 13:25

Najlepiej grać w dużo gier i oglądać filmy/seriale po angielsku :) To jest efektywna nauka angielskiego!
Awatar użytkownika
mordenar
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2016, 11:16

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: agafia » 14 sty 2017, 9:11

Ciekawy program, zwłaszcza na początek nauki i później do budowania większego zasobu słów. Jednak bez treningu rozmów, samym bogatym słownictwem nie poprowadzimy rozmowy, niezbędne jest pokonanie bariery językowej. A do tego już potrzeba rozmówek. Ja korzystałam na tym etapie z kursu szkoły http://angloville.pl - rozmów online z native speakerami. Tańsze niż rozmowy face to face.
Awatar użytkownika
agafia
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2017, 21:37

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: candy6 » 27 cze 2017, 14:55

Jest duży wybór szkół językowych, w których można przyswoić język łatwo i przyjemnie. Podrzucam namiar na placówkę http://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-hiszpanski/ . Nie wiem, czy słyszeliście ale opinie o niej są fantastyczne. Można się uczyć w małych grupach i korzystać np. z fiszek, nagrań audio. Warto zainwestować w taki tryb nauki.
candy6
junior fellow
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:25

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: Megatester » 27 wrz 2017, 14:22

Tylko te przekierowujące linki do tego programu już nie działają.



____________________
opinie o Extraportfel
Megatester
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:11


Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: ScottPutski » 15 paź 2020, 15:10

Takie narzędzia do nauki angielskiego zawsze się przydadzą. Tak ja to obecnie widzę! Ekspert jest tak dobry, jak jego narzędzia!
_____________________________________
http://www.fizjoterapiapisanieprac.kato ... joterapii/
Awatar użytkownika
ScottPutski
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:21

Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: Bronny » 14 gru 2020, 13:52

Mogą być przydatne jednak najlepiej uczy się rozmawiając z kimś po angielsku. Nie każdy ma jednak taką możliwość. Ja w sumie tylko na wakacjach tak naprawdę z kimś rozmawiam. I trzeba przyznać, że to działa bo pod koniec pobytu wyraźnie lepiej mi się rozmawia.
Bronny
newbie
 
Posty: 20
Rejestracja: 11 paź 2019, 13:44


Re: Świetne narzędzie do nauki angielskiego

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 9:53

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości